Online Okey Nasıl Oynanır?

Online okey nasıl oynanır sorusu internette en çok aranan sorulardan biridir. Okey oyunu her çeşidiyle ülkemizde insanların evlerinde ya da kafelerde en çok oynadıkları oyunlardan birisidir. Ülkemizde internetin kullanım oranının artması ile birlikte online okey oyunu oynanabilecek oyun siteleri çoğalmaya başlamıştır. Online okey oynamak için web üzerinden online okey anahtar kelimeleriyle arama yapmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkacak onlarca alternatif üzerinden istediğinizi seçerek oynamaya başlayabilirsiniz. Bunu hem bilgisayarla web tabanından oynayabilir hem de mobil uygulamalardan seçerek yapabilirsiniz.

Web tabanlı online okey oynamak için tarayıcınızın güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Tarayıcınızın güncel olması okey oynarken donmadan, kesintisiz oynamanızı sağlar. Görsel olarak da teknik sorunlar yaşamazsınız. İnternet üzerinden oynanan en popüler oyunlardan birisi okeydir. Geleneksel okey için dört kişiyi toplamak her zaman kolay olmayabiliyor. İnternet üzerinden hem botlara karşı hem gerçek insanlara karşı okey oynayabilirsiniz. Bilindiği gibi okey oyununun farklı çeşitleri vardır. Bu çeşitleri online olarak da oynayabilirsiniz. Böylece gerçek hayattaki okey oyunlarında tecrübe kazanmış olursunuz.

Online Okey Oyun Kuralları

Online okey oyun kuralları geleneksel okey oyunlarının kurallarıyla aynıdır. Bu kuralları şöyle anlatmak mümkündür. Okey oyununda toplam 106 adet oyun taşı bulunmaktadır. Bu taşlar üzerinde 1 ile 13 rakamları dahil aradaki tüm rakamlar yer almaktadır. Taşlar dört farklı renkten oluşmaktadır. Siyah, kırmızı, sarı ve yeşil olarak her taştan çift olarak oluşturulmuştur. Bu rakamların haricinde iki tane taş üzerinde herhangi bir rakam bulunmaz ve özel simge bulunur. Bu taş sahte okey ismiyle bilinen taştır. Oyuncular zar atma yöntemi ile oyuna kimin başlayacağını tespit ederler.

Yine zar atarak beşli gruplar halinde dizilen taşlar arasından gösterge taşı belirlenir ve belirlenen taşın bir üst r

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.