Online Kızma Birader Nasıl Oynanır?

Online kızma birader oyunu nasıl oynanır sorusu geleneksel bir oyun olan kızma biraderi internet üzerinden oynamak isteyenlerin araştırdığı bir sorudur. Dijital oyun dünyasındaki gelişmeler her geçen gün hız kazanarak oyunseverlere en iyi ve en eğlenceli oyun deneyimi hedefleniyor. Basit arayüzü ile küçük büyük her yaş gurubuna hitap edecek şekilde tasarlanmış flaş tabanlı oyunlar, geliştirilmiş görsel grafikleri ile 3 boyutlu oyunlar, playstation oyunları vakit geçirmek için alternatif sosyal faaliyetler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Masa oyunları segmentinde oynanan bilardo, satranç, tavla, kızma birader gibi oyunları da artık internet bağlantılı dijital ekranlı taşınabilir ve masa üstü cihazlarda oynamak mümkün. Her oyunun kendi alanında çok sayıda oyuncu kitlesi bulunuyor.

En çok tercih edilenler listesinde ilk sıralarda bulunan kızma birader oyunu oyunseverlerin vakit geçirebileceği eğlence seçenekleri arasında yer alıyor. Oyun tahtası ya da karton üzerine hazırlanmış tabla, zar ve piyonlardan oluşan kızma birader oyun paketini oyuncak mağazalarından, kırtasiyelerden temin etmeniz mümkün. Aynı zamanda dijital platformda da yerini alarak internet bağlantılı mobil yada masa üstü cihazların google aramalarında kızma birader oyununa kolayca erişim sağlayabilir, tek kişi yada bilgisayara karşı oynayabilirsiniz. Platformlar üzerinden geleneksel oyunları oynama ayrı bir heyecan yaşatmaktadır.

Online Kızma Birader Kuralları

Online kızma birader kuralları geleneksel kızma birader oyunundaki kuralların aynısıdır. Oyunun kuralları kısaca şöyle anlatılabilir. Kızma Birader oyun sahası 4 kareye bölünmüştür. Bunlar tipik olarak sarı, yeşil, kırmızı ve mavi renklidir. Her oyuncuya bir renk verilir ve aynı renkte dört piyona sahiptir. Oyun sahası normalde kare şeklindedir ve artı (+) şeklinde bir oyun alanı vardır ve şeklin her bir kolu, genellikle sütun başına altı olmak üzere üç sütun kareye sahiptir. Ortadaki sütunlar genellikle beş renkli kareye sahiptir; bunlar bir oyuncunun başlangıç kalesini temsil eder. Ana sütunda olmayan altıncı renkli kare, oyuncunun başlangıç karesidir.

Oyun sahasının merkezinde, oyuncuların Ludo oyununu bitirmek için tüm 4 piyonu da taşımaları gereken renkli üçgenlerden oluşan büyük bir bitiş karesi bulunur. Oyun, bir oyuncu kalıpta 6 numarayı attığında başlar. Oyuncunun henüz oyuna girebilmiş piyonu yoksa ve 6’dan farklı bir zar atarsa, sırası bir sonraki oyuncuya geçer. Bir oyuncunun oyunda bir veya daha fazla piyonu olduğunda, hareket ettirmek için bir piyon seçer ve onu zar değeri kadar kare sayısı kadar ileri doğru hareket ettirir.

Oyuncular her zaman atılan zar değerine göre bir piyonu hareket ettirebilir. Sıranızı pas geçmenize izin verilmez. Hareket mümkün değilse, sıra bir sonraki oyuncuya geçer. Ayrıca, bir oyuncu arka arkaya üç kez “6” atarsa ardından sıra başka bir sonraki oyuncuya geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.